Načítám Akce

• akce již proběhla.

Koncert

12/06/2020 @ 18:00 - 19:30

V rámci Noci kostelů 2020 zveme na koncert Ráchel Skleničkové, která zahraje na klavír a zazpívá, a Evy Blažkové, která zazpívá a zahraje na flétnu. Na programu je hudba klasická  J. S. Bacha, Melancholické písně o lásce Vítězslava Nováka, písně C. Francka, Karla Skleničky, nebo Adama Michny z Otradovic, ale také vlastní tvorba Ráchel Skleničkové a Evy Blažkové.

Od narození nevidomá Ráchel Skleničková hraje na klavír už od svých čtyř let. Později jej vystudovala na konzervatoři Jana Deyla pod vedením MgA. Jany Köhlerové. a v současnosti pokračuje na pražské HAMU. Absolvovala roční studijní stáž na Sibeliově akademii ve finských Helsinkách a ve svém oboru dosahuje vynikajících výsledků. Zúčastnila se několika soutěží, např. v květnu 2011 byla vybrána jako laureátka soutěže VSA ArtsWashington D.C. Hrála na Pražském jaru a vystupuje na dalších festivalech klasické hudby, koncertech a benefičních akcích. V roce 2019 natáčela s Miroslavem Žbirkou píseň Čistý svet ve slavném londýnském studiu AbbeyRoad. Když necvičí na piano, ráda ve volném čase čte, sportuje a často navštěvuje koncerty a divadlo.

Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Eva Blažková vystudovala sólový zpěv a hru na flétnu na konzervatoři Jana Deyla. V současné době pokračuje ve studiu zpěvu na Fakultě umění Ostravské univerzity. Oběma oborům se věnuje od dětství a dosahuje v nich vynikajících výsledků. V roce 2011 zahrála na koncertě tria Prisma. Dále v roce 2013 vystoupila spolu s Anežkou Kufovou za doprovodu Talichovy komorní filharmonie v rámci abonentní řady tohoto předního českého tělesa. V roce 2017 měla možnost účinkovat na koncertě Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Obecním domě za řízení Radka Baboráka. Pravidelně se účastní mistrovských kurzů ve hře na flétnu i ve zpěvu, mezi jinými můžeme zmínit metodické a interpretační kurzy Letní flétny v Českých Budějovicích, kurzy zaměřené na interpretaci barokní hudby v Kuníně, interpretační kurzy Hudba bez hranic, aj. Na poli pěveckém se prezentuje na koncertním pódiu i v soutěžích. Mezi poslední úspěchy patří koncert s Pardubickou komorní filharmonií. Pravidelně účinkuje na akcích NF Mathilda, přičemž zatím posledním vystoupením tohoto druhu byl koncert S jarem za ruku 2019, kde měla možnost hrát s významným kytaristou Štěpánem Rakem.

Více o mladých nevidomých umělcích najdete na těchto stránkách.

Datum:
12/06/2020
Čas:

Pořadatelé

Římskokatolická farnost Orlová
SONS – Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s., Oblastní pobočka Orlová

farní kostel
Lidická 770