Načítám Akce

• akce již proběhla.

Výstava Člověk a víra

31/05/2020 @ 11:00 - 28/06/2020 @ 23:30

Výstava velkoformátových fotografií, nejlepších prací spolku Člověk a víra.

Od neděle 31. května do konce června si můžete v kostele prohlédnout výstavu spolku Člověk a víra. Bude přístupná vždy půl hodinu před mší svatou ve všední dny, v neděle po mši svaté a také v soboty a neděle v době od 13:00 do 19:00 hodin v rámci akce „Otevřené chrámy.“

Fotografický spolek Člověk a víra se začal rodit v roce 2011. Jeho prvním cílem bylo rozvíjet křesťanskou fotografii jako do té doby opomíjený žánr a přispívat ke kultivaci chování fotografů během církevních obřadů. Spolek začínal v Praze se třemi fotografy, rychle se však rozvíjel, v současné době má už více než 140 členů ve věku od 15 do 75 let po celé ČR a 4 také na Slovensku. Mezi fotografy jsou amatéři i profesionálové.

Díky preciznímu přístupu k práci, znalosti liturgie a fotografickým výsledkům si fotografové spolku dokázali vybudovat pevné místo v církevních strukturách. Těší se podpoře České biskupské konference, fotografují katedrálu sv. Víta v Praze a další přední chrámy v Čechách i na Moravě, spolupracují s jednotlivými biskupy v jejich diecézích, jsou partnery řady řeholních společenství, náboženských organizací i farností. Dokumentují všechny důležité události v církevním prostředí v ČR s občasným přesahem do dalších zemí. Zakladatel spolku Roman Albrecht je osobním fotografem kardinála Dominika Duky. Fotografie spolku jsou pravidelně publikovány v církevních i jiných periodikách, v knihách a na sociálních sítích. Spolek provozuje největší českou databanku fotografií z církevního prostředí. Pořádá každoroční výstavy nejlepších prací, které se poprvé otevírají vždy v Adventu na Pražském hradě a během roku pak putují po dalších diecézích.

V měsíci červnu máme příležitost vidět tuto výstavu také u nás v Orlové.

Zahájení:
31/05/2020 @ 11:00