Advent v naší farnosti

cof

Adventní věnce

• Pátek 26. 11., 14:30 – 18:00 hodin, fara v Orlové – Městě
  • Zveme nejen děti z náboženství a jejich rodiče, ale každého, kdo by si rád vyrobil adventní věnec a neví, jak na to. Korpusy, větvičky, pomůcky k výrobě a lepení máme, přineste si ozdoby, svíčky a kalíšky.

1. neděle adventní

• Neděle 28. 11., farní kostel v Orlové – Městě – mše svaté jako obvykle v 9:00 a 10:00 hodin.
  • Při mši sv. žehnání adventních věnců.

Výzva – Prožijte advent s Marií

Nabízíme vám adventní výzvu, ve které vás zveme k vytvoření tzv. biblických trií a prožití adventu s Marií. Jak na to?

Sežeň dva lidi, se kterými by ses mohl celkem pět krát sejít a kteří by byli s tebou ochotni sdílet evangelium. Mohou to být i hledající, zájemci o Bibli, jakéhokoliv věku, v rámci rodiny apod.

Domluv si čas a místo setkání všech schůzek – lze i on-line, na Skype, Zoomu atd. Všechny další potřebné informace najdete v tabulce. Pak si před každým setkáním si přečti úryvek k tématu a připrav si odpovědi na otázky, týkající se:

• Zvěstování
  • Navštívení
  • Mariina chvála
  • Narození v Betlémě

Během setkání, které má trvat 60 minut, použij v tabulce nabídnutou metodiku. Bonusem jsou tři dárky spojené s darováním času a setkání nad sdílením toho, jaké dárky jsem vymyslel (více k tomu najdeš v tabulce).

Bližší informace o biblickém triu se můžete dovědět ve videu z Konference o evangelizaci dne 13. 11. 2020.

Rorátní mše

Každý týden v době adventu, od pondělí do soboty, se budou konat rorátní mše svaté. Na tyto bohoslužby si s sebou vezměte adventní lucerničky nebo svíce. Rorátní mše svatá je jako každá jiná bohoslužba, jen trochu slavnostnější. Začíná v úplné tmě, světlo přichází až s Božím slovem. Zpívá se píseň Ejhle, Hospodin přijde a modlí se Anděl Páně. Tato prastará rorátní tradice pomáhá po staletí otvírat srdce křesťanů pro vtěleného Syna Božího. Nenechme si tuto příležitost ujít i my.

První pátek v měsíci

• Pátek 3. 12., kostel v Orlové – Městě.
  • Adorace Nejsvětější svátosti v 17:00 hod, mše sv. v 18:00 hod, příležitost ke svátosti smíření.

Zaolzie – PRO NEMOC ZRUŠEN!

• Sobota 4. 12., 15:00 hodin, farní kostel v Orlové – Městě
  • Adventní koncert

2. neděle adventní

• Neděle 5. 12, farní kostel v Orlové – Městě – mše svaté jako obvykle v 9:00 a 10:00 hodin.
  • A možná přijde i Mikuláš…

Eva Burešová a Kryštof Tomeček

• Sobota 4. 12., 19:00 hodin, farní kostel v Orlové – Městě
  • Adventní koncert, pořádaný Spolkem Madleine z Frýdku – Místku.
  • Vstupenky v síti www.ticketpro.cz

3. neděle adventní

• Neděle 12. 12, farní kostel v Orlové – Městě – mše svaté jako obvykle v 9:00 a 10:00 hodin.

4. neděle adventní

• Neděle 19. 12, farní kostel v Orlové – Městě – mše svaté jako obvykle v 9:00 a 10:00 hodin.
  • Přineste si lampičky na Betlémské světlo.

Betlémské světlo pro Orlovou

• Čtvrtek 23. 12. 2021, před DKMO v Orlové – Lutyni, od 14:00 do 17:00 hod.
  • Místních křesťanské církve společně přinášejí Betlémské světlo pro Orlovou. V rámci akce DKMO Vánoční rozjímání bude také

Příležitost ke svátosti smíření:

• v pondělí 20. 12. od 17:00 do 18:00 hod v kostele
  • v úterý 21. 12. od 17:00 do 18:00 hod v kostele
  • ve středu 22. 12. od 17:00 do 18:00 hod v kostele

Pravidelná příležitost bývá půlhodinu před každou mší svatou (mimo neděle a svátky).