V sobotu 19. března zveme každého, kdo cítí potřebu zastavit se v postní době, zamyslet se a možná i obrátit směr svého života… Pozvání je určeno především (ale ne jen) mužům, protože v ten den slavíme svátek sv. Josefa, patrona všech mužů. Promluvu při mši svaté v 10 hodin v rámci duchovní obnovy pronese Mons. Bohuslav Novák, farář z Ostravy – Staré Bělé.

Na programu bude také příležitost ke svátosti smíření. Půlhodinu před mší svatou od 9:30 do 10:00 hodin bude zpovídat Mons. Bohuslav Novák a po mši svaté mezi 11:00 a 11:30 hod budou zpovídat místní kněží farnosti. Po mši svaté bude vystavena Nejsvětější Svátost oltářní a v 11:30 hodin dostaneme požehnání na cestu domů.

I když jste třeba ještě nikdy na duchovní obnově nebyli, přijďte k nám do kostela a uvidíte. Pravá a důkladná duchovní obnova by sice měla trvat alespoň čtyři dny, exercicie měsíc, ale i půl dne času vyhrazeného pro Pána nám určitě prospěje. Zastavit se v životě aspoň na chvíli je důležité. Vidět svůj život očima Pána ještě víc. K pochopení správné hodnoty věcí je odstup, čas a ztišení velmi třeba.

Je půst, žijme ho i vnitřně…