Načítám Akce

• akce již proběhla.

Srdce Ježíšovo v Noci kostelů

7 června @ 9:00 - 8 června @ 9:00

Pátek 07. 06. bude dnem plným zážitků, v jehož středu bude SRDCE.

Liturgicky totiž na tento den připadá Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Ta se slaví vždy v pátek po oktávu Božího Těla, neboli v pátek po druhé neděli po Letnicích. A celý měsíc červen je zasvěcen Ježíšovu Srdci.

Svátek má původ ve zjeveních sv. Markéty Marie Alacoque v letech 1673 – 1675, francouzské řeholnice z řádu Navštívení Panny Marie, slaví se od roku 1765 na výslovné přání Ježíše, který těm, kdo jeho srdce uctívají, slibuje 12 zaslíbení:

Dám jim všechny milosti potřebné pro jejich životní stav.

Přinesu pokoj do jejich rodin

Utěším je ve všech nesnázích.

Budu jim útočištěm v životě a zvláště ve smrti.

Hojně požehnám všem jejich počinům.

Hříšníci najdou v mém Srdci zdroj a nekonečný oceán milosrdenství.

Vlažná duše se stane vroucí.

Vroucí duše se rychle povznese k velké dokonalosti.

Požehnám místům, kde bude vystaven a uctíván obraz mého Nejsvětějšího Srdce.

Dám kněžím moc dotknout se i těch nejzatvrzelejších srdcí.

Osoby, které budou tuto úctu šířit, budou mít svá jména zapsána v mém Srdci navěky.

V přemíře milosrdenství svého Srdce vám slibuji, že má všemocná láska udělí všem, kdo budou po devět měsíců přijímat eucharistii vždy o prvních pátcích v měsíci, milost posledního pokání: nezemřou v mé nelibosti ani bez přijetí svátostí a mé Srdce bude jejich bezpečným útočištěm v této poslední hodině.

K uctění Ježíšova srdce bude náš kostel otevřen k adoraci od 9:00 do 16:00 hodin. Každý příchozí může před vystavenou Nejsvětější Svátostí pobýt v tichu, v modlitbě, každý může Ježíšovu srdci poděkovat, předložit mu své prosby, nebo jej chválit za milosti svého života.

Večer v 17:00 hodin svátek oslavíme bohoslužbou ke cti Ježíšova Srdce.

V 18:00 hodin pak začne program Noci kostelů, na který srdečně zveme. Začne koncertem Benjamina Levíčka.

Zahájení:
7 června @ 9:00